Kaviareň - Caffé L´Antico

EUROINEX - v štýle L´Antico

Spoločnosť EUROINEX prináša gastronomický koncept v  štýle L´Antico s kávou Gran Riserva v tradičnom retro štýle a históriou, ktorá siaha do roku 1490. Tento koncept sa zameriava predovšetkým na kaviarne, ktoré chcú svojim zákazníkom, okrem dobrej kávy, ponúknuť silný príbeh a tradíciu, talianskej pražiarne  L´Antico, jednej s najstarších v regióne.

Súčasťou služby, ktorú naša spoločnosť ponúka, je výber značkových kávovarov Gaggia, ktorá má dlhoročnú históriu s prvkami patentov, ktoré výrazne posunuli vývoj v tomto odvetví. Okrem kávy prinášame široký sortiment doplnkových produktov, reklamných predmetov a kvalitné čajové príslušenstvo.  Poradíme vám pri výbere a príprave vhodných a správnych nápojov. Výbere vhodného kávovaru a pravidelného profesionálneho školenia. Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a sieťou servisných stredísk vám spoločnosť EUROINEX zabezpečí plnohodnotný servis 24/7 a profilaktické prehliadky na vašom kávovare.

Caffé L´Antico - História

Sídlom spoločnosti je miestom, kde sa naši zákazníci priblížia k skúsenostiam, ktoré ponúkame a zážitkom pozostávajúcim so štipkou histórie.

Srdcom spoločnosti je hrad Montecuccoli degli Erri, postavený v roku 1490 ktorý sa stal symbolom samotnej spoločnosti a hlavnej značky Caffé L´Antico, nesúcej znak hradu. Hrad patrí rodine Cagliari po celé generácie a je jednomyseľne uznávaný ako jedno z najprestížnejších historických sídiel v provincii Modena.

Ambrogio Cagliari potomok Montecuccoli získal svoje prvé skúsenosti v Brazílii v roku 1909. Pri ceste do Francúzka, kde reprezentoval zem, pod záštitou Instituto Brasileiro bol zemou tak očarení, že sa nakoniec usadil v Bordeaux, kde založil svoju prvú pražiareň kávy. Jeho najstarší syn Francesco prevzal rodinný podnik a rozšíril ho do Talianska. Potom čo Francescov syn Dante, absolvoval štúdium ekonomiky, pokračoval v špecializácii v Brazílii s Andersonom Claitonom. Získané skúsenosti ho potom viedli k práci nezávislého lektora, na univerzite v Bologni, kde prednášal o káve.

Dnes firmu Caffé L´Antico vedie Dante a jeho deti Gabriella a Francesco, ktorý sa pýšia pätnácť ročnou skúsenosťou v odbore. Caffé L´Antico je dobre známa po celom Taliansku a taktiež na troch kontinentoch, čo je veľké uznanie, ktoré svedčí o nadšení a vášní, ktorá prvý krát vznikla pred viac ako sto rokmi, veľkej dynastie pražičou kávy. 

Caffé L´Antico patrí k najstarším kávam severného Talianska. 

 

 Caffé L´Antico - Výrobný proces

Caffé L´Antico, na rozdiel od väčšiny talianskych pražičov kávy, prijal prvky výroby zamerané na implementáciu vysokých štandardov kvality na úkor výrobných nákladov, ako je napríklad pomalé praženie 18 minút, proces chladenia vzduchom a nerecyklovanie výparov, čím zaručuje stály, čerstvý a aromatický produkt.

Celý proces od rozbalenia surovej kávy až po zabalenie hotového výrobku je dôsledne elektronicky riadený. Srdce výroby sú skladovacie silá na zelenú a praženú kávu. Posledné uvedené sú obzvlášť dôležité pretože káva odpočíva  15 dní pred zabalením a tak má čas na vyzretie a uvoľnenie relatívnych aromatických olejov.

Proces praženia prebieha pri teplote 190 - 220 stupňov, čo prináča významné fyzické zmeny. Zelená káva zväčšuje svoj objem ( 50% - 80% ) a upravuje svoju organoleptickú štruktúru a farbu, zelená ustupuje hnedej a dochádza k úbytku hmotnosti od 17% - 20%, počas ktorého sa rozvinú typické chute talianskeho espressa, ktoré nájdete v šálke. Nevyhnutný je tiež detekčný systém možných zvyškových nečistôt kávy, ktoré sú detekované, vyhodené pred zavedením praženej kávy do skladovacích síl.

Línia Gran Riserva 1490 - Skutočná symfónia pre vaše zmysly 

Línia Gran Riserva 1490  oslavuje dátum založenia hradu Castello Montecuccoli degli Erri a je jednou s najlepších zmesí pre kaviarne a reštaurácie vysokej kvality s vyváženým, aromatickým a ovocným telom s jemnou čokoládovou dochuťou.

Caffé L´Antico Gran Riserva 1490 je pripravená z prvotriednych zŕn Arabica. Jedná sa o naozaj typické talianske espresso s mnohými kontrastmi. Kyslosť je vďaka pomalému praženiu jednotlivých kávových zložiek potlačená na minimum pričom je veľmi harmonická a dokonalá.

Zmes ktorá obsahuje kyslosť stredoamerickej kávy Arabica a len malú časť vysoko kvalitnej Robusty, ktorá obohacuje telo a krému tejto zmesy.

Jedná sa o skvele vyváženú kávovú zmes tvorenú zo 100% kávy Arabica z oblasti Kolumbie, Brazílie a Afriky.

Caffé L´Antico - Gran Riserva 1490 bola ocenená ako najlepší produkt na výstave Bella Vita Expo v Chicagu 2016.

Porcelán L´Antico